Kazalo po Združenje ZPMS forumu

Oblika registracije dejavnosti?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Združenje ZPMS forumu -> Zasebna patronažna dejavnost
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Julija



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:30
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 12:36    Naslov sporoèila: Oblika registracije dejavnosti? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me, kot kakšno pravnoorganizacijsko obliko lahko registriraš patronažno dejavnost (kot s.p. ali kot zasebni zdravstveni delavec). Kakšna je razlika med obema oblikama? Kaj se bolj splaèa? Kakšni so pogoji za registracijo posamezne oblike? Opazila sem namreè, da nekateri to dejavnost registrirajo kot s.p., drugi pa kot zasebni zdravstveni delavci.

Hvala za odgovor

LP, J
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Pon Jun 09, 2008 13:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav tudi vam !

O tem vprašanju smo nekaj napisali že lani ravno na tem forumu:

http://www.patronaza.si/forum/viewtopic.php?t=122

Zasebni zdravstveni delavec je registriran na Ministrstvu za zdravje RS, s. p. pa na sodišèu.
Kaj je za vas najbolj primerno, se boste odloèili z ozirom na to, kako široko ste si zastavili plane za svojo dejavnost. Èe boste opravljali samo zasebno patronažno dejavnost kot koncesionarka, se vam bi najbolj splaèalo biti registrirana kot zasebna zdravstvena delavka, èe pa boste imeli dodatno še kakšno drugo dejavnost ali pa koga zaposlili, pa boste izbrali katero od drugih možnih oblik.

Pogoji in postopki za pridobitev koncesije so opisani na strani Bodoèe zasebnice.

Uspešno delo vam želim, ne glede na to, kje in kako boste registrirani !
Nazaj na vrh
Julija



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:30
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 10, 2008 12:31    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni Å¡e enkrat!

Hvala za odgovor. Zanima me še to: kaj pomeni to, da se mi (ob pogojih, ki jih navajate) bolj splaèa biti zasebni zdravstveni delavec? Imam s tem statusom kakšne davène ugodnosti, nižje prispevke ali kaj drugega?

LP, J
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Sre Jun 11, 2008 12:18    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Nismo najbolj primerno mesto za tolmaèenje tega vprašanja ampak na Ajpesu sem dobila tale odgovor: samostojni zdravstveni delavec se lahko registrira kot samostojni zdravstveni delavec na Min. za zdravje ali pa kot s. p. na sodišèu, v kolikor želi opravljati poleg dejavnosti, za katero ima koncesijo, še kakšno drugo dejavnost. Višina prispevkov je pri obeh v tem primeru odvisna od izbire osnove za osebni dohodek.
Bi pa bili seveda davki veèji, èe bi ustanovila d.o.o. ali d.n.o., razlika pa je tudi v odgovornosti.
Kot samostojni zdravstveni delavci torej nimamo nobenih davènih olajšav ali ugodnosti, saj si osnovo v okviru predpisanega izbiramo sami, tudi pri bilanci ni bistvene razlike od s. p., le da jo morajo slednji oddajati tudi na Ajpes.
Sem pa tudi dobila informacijo, da se v preteklosti izvajalci dejavnosti posebnega družbenega pomena niso mogli registrirati kot s.p.
Nazaj na vrh
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Združenje ZPMS forumu -> Zasebna patronažna dejavnost Èasovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski èas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by Patronaza © 2010 Združenje ZMPS