Kazalo po ZdruĹľenje ZPMS forumu

Quo vadis, Etika ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po ZdruĹľenje ZPMS forumu -> Odnos javno - zasebno v zdravstveni negi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Ned Okt 15, 2006 15:09    Naslov sporočila: Quo vadis, Etika ? Odgovori s citatom

Ko sem danes, tako kot vsak dan, preletela vsebine dnevnega èasopisja, sem se nekoliko bolj pomudila ob èlanku v Dnevniku o politiki, libidu in hitrih zadrgah. Zanimiva tema za nedeljsko jutro, veèno zimzelena, vendar mi je bolj kot zaradi opisane teme, pozornost vzbudila zaradi asociacije na etiko odnosov med medicinskimi sestrami; predvsem v delu, kjer o nekem "grešnem" politiku pravi: »Pa kako je - kot premier in pred razkritjem afere - pridigal družinske vrednote!« In prešinilo me je: Glej ga zlomka, saj se nekaj takega dogaja tudi pri nas, v našem javno – zasebnem zdravstvu! Kaj niso tem politikom podobne tiste vodilne medicinske sestre, ki ne zbirajo sredstev in naèinov za onemogoèanje svojih stanovskih kolegic, ki si želijo v zasebništvo, same pa se, ovenèane z lovorikami borcev za ohranitev javnega zdravstva, v vlogi medijsko znanih rešiteljic zdravstvenih domov pred krutim zasebništvom, skrivaj, tako za vsak sluèaj, spogledujejo z zasebništvom?

Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po ZdruĹľenje ZPMS forumu -> Odnos javno - zasebno v zdravstveni negi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by Patronaza © 2010 Združenje ZMPS