Kazalo po Združenje ZPMS forumu

Sramotni odziv naših predstavnic

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Združenje ZPMS forumu -> Odnos javno - zasebno v zdravstveni negi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Èet Dec 14, 2006 22:18    Naslov sporoèila: Sramotni odziv naÅ¡ih predstavnic Odgovori s citatom

Vse, ki želite Magdi Brložnik in Petri Kersniè sporoèiti, da njun odziv pomeni škodo in sramoto našemu poklicu, jima pišite na: magda.brloznik@zd-celje.si
info@zbornica-zveza.si
Nazaj na vrh
sonja



Pridružen/-a: Pon Feb 2006 14:17
Prispevkov: 185

PrispevekObjavljeno: Èet Dec 14, 2006 23:15    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Groza, groza, grozno nad vsemi grozami !
Tako težko, tako odgovorno službo imamo, ne glede ali zasebno ali v zdavstvenem domu, zame sta enaki, smo samo ljudje. Ne morem verjeti, da naše predstavnice ne zmorejo odloèno povedati, da ni problem v napaki, v strokovnosti, ampak v naèinu posredovanja le tega. Zakaj jih imamo, èe ne tudi zato, da zašèitijo službo, naše delo. Kako ne more povedati, da ni nadzora še nikjer, saj ni potreben, vsaka ima njveèji nadzor pri zdravniku, delovni nalog in bolniku!!!!!!!!, ki je najhujši.
Vam povem samo primer, ki se je zgodil pred kratkim, nadzor je bil interni v ZD (tega je gospa Petra omenila pri Tedniku). Nadzor je opravila zdravnica ginekologinja, bila je na dveh obiskih, kurativnem in preventivnem, poèutila se je nelagodno, saj ni razumela kaj se dogaja, zunaj sta se s sestro pogovorili in je hitro zadovoljna odšla. Povejte katera to potrebuje, èemu je namen? JAZ NE POTREBUJEM NADZORA, NAJBOLJŠI NADZOR IMAM VSAKODNEVNI PRI SVOJIH BOLNIKIH. DOBRO SO OSVEŠÈENI IN VEJO KJE SE LAHKO PRITOŽIJO, ÈE JIM KAJ NE USTREZA.
ME BI POTREBOVALE VEÈJO POMOÈ IN ZAŠÈITO. POMOÈ PRI ZAGOTAVLJANJU IN MOŽNOST UPORABE BOLJŠIH MATERJALOV ZA NEGO, POMOÈ PRI ZAGOTAVLJANJU BOLJŠE ZAŠÈITE, RAÈUNALNIŠKE OPREME, PROGRAMOV, PREVOZOV, SAJ SMO V VSEMU PREPUŠÈENE SVOJI IZNAJDLJIVOSTI, KJE SO NAŠE PREDSTAVNICE, DA NAM BI POMAGALE?
NE, POMEMBNA JE KONTROLA IN NADZOR! MISLITE, DA JE TO RES?
KAKŠEN NADZOR IMAJO ONE, DA TAKO NEODGOVORNO IN BREZBRIŽNO ODGOVARJAJO V JAVNOSTI NA NAPADE O NAS IN NAŠEM DELU.
Se vam kolegice ne zdi, da tega ne potrebujemo? Bi bilo pa hudo potrebno, da bi imele komisijo za nadzor iz vrst izkušenih patronažnih medicinskih sester, ki tudi delajo, ki bi zelo prav prišle ob podobnih primerih kot je bil ta v Tedniku. Èe je kolegica iz ZD MISLILA, DA SE TEMU BOLNIKU GODI KRIVICA, BI GA NA TAK NAÈIN SKUPNO RAZREŠILI, NIKAKOR PA NE NA TV.
TAKO HUDA ZLORABA KOLEGICE, NAŠA ZBORNICA IN SEKCIJA PA NIÈ!
Morale bi narediti revolucijo, ne pa samo medel brezvezen odgovor novinarki.
Napisala sem nekaj mojih vtisov po današnjem Tedniku, ker sem zelo jezna. Upam, da je med našimi vrstami še veliko takih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Safrane



Pridružen/-a: Èet Dec 2006 22:42
Prispevkov: 1

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 00:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Spoštovani!
Oglašam se, ker me je zadnji Tednik in v njem tema o zasebni patronaži tako izzvala, da enostavno ne morem biti tiho.Tudi sam sem bil v živjenju in še posebej v zrelih letih, potreben in seveda tudi deležen veliko zdravstvenih uslug in medicinskih posegov, vkljuèno z nego, da se èutim poklicanega da še sam kaj povem o svojih izkušnjah.
Ne moti me toliko eventualna napaka omenjene patronažne sestre, tudi èe se je zgodila v resnici, kot me moti naèin glavne setre iz Žalca, kako ga je izpostavila. Še posebej pa me moti, da je bil prikazan z namenom blatenja vseh zasebnic v tem poklicu. Najbolj pa me moti odnos predstavnic zbornice zdravstvene in babiške nege in predstavnice sekcije patronažnih medicinskih sester.
No, lepo po vrsti. Moja ocena o delu zdravstvenega osebja je na splošno zelo dobra, èeprav sem imel kar nekaj kratkih stikov pri iskanju medicinske pomoèi in to najveèkrat v javnih zavodih, ambulantah in tudi na urgenci in v kliniènem centru. Moram pa vam takoj povedati, da sestre na splošno in še posebej srednje, ne izkazujejo kakšne posebne lojalnosti in pripadnosti poklicu v nasprotju z zdravniki, ki namesto medsebojnega obtoževanja najveèkrat najdejo naèin ali izgovor, da zašèititijo kolega. Tukaj pa želim še posebej pohvaliti osebje onkološkega inštituta. Tam si vsi zaslužijo èisto petico ali desetko, še posebej za odnos do bolnikov, saj za strokovno oceno nimam ne znanja ne kompetenc, skratka vsa èast jim vsem skupaj.
Skratka, povsem jasno je, da imamo slabe in dobre medicinske delavce, slabe in dobre policaje, zdravnike, mehanike itd. Prav je, da se tudi o tem razpravlja, vendar lepo vas prosim, ne pljuvajte po vseh, posebej pa to ni lepo v zvezi z zasebnimi zdravstvenimi delavci, nad katerimi se sedaj zgrinja ves gnoj in blato samo zato, ker se nekateri grejejo in redijo na vodilnih položajih, brez vsake odgovornosti in lepo èakajo v želji, da se do penzije èim manj ali niè ne spremeni. Konkurenca še nikomur od potrošnikov ni škodovala in tudi zdravstvu ne bo.
Obema prestavnicama zbornice zdravstvene nege, Berložnikovi in gospe Kersnièevi pa še nekaj. Gledal sem vas v zadnji oddaji kako suvereno trdite, da imate v javnih zavodih stalen nadzor, zato bi bilo zelo zanimivo, èe bi javno objavili kako se izvaja in koliko javnih zdravstvenih delavcev ste že opominjali ali kakorkoli kaznovali. Vem za patronažno sestro, katero so ljudje nekajkrat postavili pred vrata, pa se ji ni zgodilo niè. Bila je iz enega od zdravstvenih domov v Ljubljani in mirno je doèakala penzijo. Zato vam kljub vsemu želim, da se vam ne zgodi kaj podobnega kot se je gospodu Èuku na GZS. Zasebnicam pa svetujem, da si pri nadzoru nad njimi izborijo tudi svojo predstavnico, ker imam obèutek da bodo v nasprotnem primeru še bolj popljuvane Wink Wink Wink Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Vali



Pridružen/-a: Ned Mar 2006 13:39
Prispevkov: 634

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 08:13    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Povsem se strinjam z zgornjima prispevkoma. Moram priznati, da od prispevka v Tedniku nisem prièakovala korektnega poroèanja. Vse skupaj je bilo prikazano medlo, èe že ne ironièno. Od novinarke, ki ne pozna naše stroke ne moremo prièakovati, da bo poroèala nam v prid, posebno še zato, èe je od naših najvišjih predstavnic dobila zavajajoèe informacije.
Predstavnici sekcije in zbornice bi morali zavzeti bolj objektivno stališèe, saj smo v konèni fazi tudi zasebnice-koncesionarke njihove èlanice.
Embarassed Embarassed Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
darchee



Pridružen/-a: Ned Feb 2006 15:58
Prispevkov: 22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 09:40    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Safrane je napisal/a:
Ne moti me toliko eventualna napaka omenjene patronažne sestre, tudi èe se je zgodila v resnici, kot me moti naèin glavne setre iz Žalca, kako ga je izpostavila. Še posebej pa me moti, da je bil prikazan z namenom blatenja vseh zasebnic v tem poklicu. Najbolj pa me moti odnos predstavnic zbornice zdravstvene in babiške nege in predstavnice sekcije patronažnih medicinskih sester.


Zelo lepo povedano... Moram priznati, da sem bila kar šokirana po sinoènjem prispevku. Na kakšne podrobnosti se spotaknejo z namenom da predstavijo zasebnice v slabi luèi... Groza. Rokavice??? To je bilo najboljše kar so se lahko zmislili??? + tega da lažejo, imajo še slabo domišljijo... Pa kaj pol èe ni uporabljala rokavic... Ona je tukaj zato, da zdravi in èe je predvidevala, da rokavic ne rabi, zakaj potem rompompom?

Banalen primer: (glede na to da je sluznica, pa se mogoce boljsi): Moj ortodont v 2 letih kar parkrat ni uporabljal rokavic... In?

Magda Brložnik in Petra Kersniè, glede na to, da vidno ne opravljata svojega dela... Zakaj vztrajati? Prosim odstopita. Naj delo opravlja nekdo, ki to zmore.

Lp, Darchee
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
majda n



Pridružen/-a: Sre Apr 2006 20:48
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 15:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Drugi prispevek Tednika me je še veliko bolj prizadel, kot prvi. Novinarka je cel prispevek speljala po svoji poti. Kolegica ni imela najmanjše možnosti predstaviti svoje plati zgodbe. Glavna tema je bila o uporabi rokavic in pod vprašajem je bila tudi strokovna napaka. Lepo vas prosim, ali je to bistvo problema ? Problem je v blatenju in pljuvanju po delu zasebnic in to v lastnih krogih, na podel in nizkoten naèin ! Od predstavnic naših krovnih organizacij sem oèitno prièakovala preveè. Zelo uglajen in mlaèen nastop, razprave o uporabi rokavic in o strokovnem nadzoru, eno samo sprenevedanje. V njunem nastopu nisem zaèutila niti najmanjše podpore , niti zašèite ugleda lika medicinske sestre! Mislim, da bi bilo nujno že po objavi prvega prispevka sklicati izredno sejo izvršilnega odbora, povabiti tudi prizadete strani, se dogovoriti, razèistiti, konkretno razjasniti nastali položaj,šele nato stopiti pred medije in odloèno, predvsem pa enotno nastopiti v javnosti !
Magda, po tem prispevku sem spoznala, kako odlièno delaš v rokavicah, tudi nasploh. L.P Sad Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Mija



Pridružen/-a: Pon Feb 2006 21:30
Prispevkov: 85

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 17:18    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Po gledanju Tednika sem se èutila žalostno in nemoèno. Vsak te lahko popljuva in oblati, oprati se tako rekoè ne moreš.
Obsodba ostane. Tako z lahkoto te obtožijo in s tem delajo krivico vsem nam, ker tako prikazujejo patronažno službo.
Popolnoma nemoèen si torej pri novinarju, ki vse izjave in cel prispevek obrne v svoj prid.
Èutim pa, da bo še veliko takega blatenja, saj gibanje za ohranitev javnega zdravstva, bo resnièno izkoristilo vsako napakico, ki to tudi ni. Mi pa imamo toliko posegov in postopkov, ki niso striktno razmejeni in naša odgovornost bo še velikokrat zlorabljena.
Velikokrat razmišljam o tem statusu medicinske sestre, posebej na terenu, ko moramo imeti tako visoko izobrazbo, da smemo odpirati vrata bolnikovega doma. Zahtevnost tega dela lahko spoznaš šele po daljšem èasu. Letošnje leto sem spremljala kar precej umirajoèih bolnikov in seveda svojcev. Nimam kaj pokazati, saj težo tega dela nosiš v srcu.

Kdo je tisti, ki bi v omenjenem prispevku obrazložil doktrino dela z ulcusi?

Potem pa resnièno po nas pljuvajo naše vodilne delavke, da se pokažejo kot fine pred slovenskim avditorijem. So vsaj imele možnost nastopanja na TV ekranih. Koliko sprenevedanja?
_________________
Bodi to kar si, ker ostalih je tako preveè.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
POLONA



Pridružen/-a: Pon Sep 2006 16:27
Prispevkov: 31
Kraj: KRÅ KO

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 15, 2006 19:08    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Gospa Brložnik

Mislim in menim, da je glede na dogodke zadnjih dni že skrajni èas, da svojo funkcijo prepustite sposobnim ljudem.

P.S. Upam, da ste izvod kodeksa etike dobili ... Pa prebrati ga je treba.

Polona Radej dipl.m.s.


Nazadnje urejal/a POLONA Sob Dec 16, 2006 12:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Željka



Pridružen/-a: Pon Feb 2006 21:22
Prispevkov: 28

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2006 09:22    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Gospa Brložnik
V svoji vošèilnici v Utrip-u ste zapisali naj bo novo leto v vseh pogledih "Evropsko". Kakšno Evropo ste pri tem imeli v mislih?

Takšno, kjer kot predsednica Patronažne sekcije zavestno podpirate blatenje svojih stanovskih kolegic, javno kažete svojo nestrpnost do zasebnih izvajalk patronažne zdravstvene nege in javnost zavajate s svojimi izjavami? Del Evrope, ki jo predstavljate vi gospa Magda, jaz ne želim biti.

Èe želite, da si vas po neèem dobrem zapomnimo, ODSTOPITE in delo prepustite nekomu, ki se bo bolj zavedal poklicne pripadnosti.

Kostevc Željka, dipl.m.s.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
stanka



Pridružen/-a: Ned Feb 2006 20:41
Prispevkov: 171
Kraj: Limbuš, Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 16, 2006 19:53    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Spoštovana gospa Brložnik!

Te dni obiskujem mladega bolnika, ki je osebnostno spremenjen, pred oèmi svojega majhnega sina, umira zaradi možganskega tumorja. Zato na Vas ne morem biti jezna. Približno vem, kaj je v življenju pomembno.

Kot takšno štejem med drugim kolegialnost, pripadnost svoji stroki in etièno ravnanje. To je tisto, kar v Vašem prispevku za Tednik kot od predstavnice naše stroke pogrešam. Zdi se mi, da ste svojim zameram dali prednost pred tem, kar je resnièno pomembno.

Lep pozdrav.
Stanka Krajnc, dipl.m.s.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Pošlji E-sporoèilo
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 07:28    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Gospa Kersniè !
Z vašim nastopom v oddaji Tednik ste nas razoèarala kot medicinska sestra, naša kolegica, še bolj pa kot generalna sekretarka Zbornice - Zveze, ki bi morala predstavljati vsaj nepristranski odnos, èe že ne pomoè in oporo vsem èlanicam v enaki meri.
Morda lahko s svojimi trditvami o organiziranem internem nadzoru v javnih zdravstvenih zavodih in problematiènem pri zasebnicah res zavajate nepouèeno javnost, nikakor pa nas, ki smo okusili eno in drugo.
In kakšno farso se greste z izjavo, da je zasebništvo v zdravstveni negi novost v slovenskem prostoru ? Ali mi niste ravno vi pred kratkim poslala podatek, da je imela Komisija za zasebno delo pri Zbornici - Zvezi konstitutivno sejo 25. 2. 1993 ! V trinajstih letih bi pa že bilo potrebno dojeti, da je zasebništvo realnost, ki jo je treba sprejeti !
Nazaj na vrh
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Pon Dec 18, 2006 07:34    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Gospa Brložnik !
Toliko visokoleteèih besed smo slišali zadnja leta o tvojem delovanju v Komisiji za nenasilje v zdravstveni negi, a zdaj vemo, da je bilo to zgolj plehko hvalisanje in teoretiziranje, saj oèitno nasilje nad kolegicami podpiraš in ga z nenehnim blatenjem zasebnic tudi sama izvajaš. Res ne vem, kako si kot predsednica naše sekcije predstavljaš svojo vlogo, èe si tako oèitno nastrojena proti zasebnicam, da se ti celo tako nekorekten naèin zavajanja uporabnikov, kot je bil predstavljen v obeh oddajah Tednika, ne zdi vredno takoj in odloèno obsoditi ter se zavzeti za resnico in upoštevanje našega Kodeksa etike, še posebno, ker gre za kolegici iz tvoje regije in delo obeh poznaš.
Boš še lahko kdaj pogledala v oèi Tajani Vrbnjak, ki si jo tako nekolegialno in neetièno pustila na cedilu ? Boš lahko pogledala v oèi kolegicam v Izvršilnem odboru, ki si jim na seji zatrjevala, da o zadevi niè ne veš, a te je v dogovoru s tabo, seveda v sosednjem prostoru èakala novinarka, ki si ji dala izjavo, nasprotno tistemu, kar smo se dogovorili, namreè, da se ne bomo blatili po medijih ? Boš lahko pogledala v oèi zasebnicam, po katerih nenehno udrihaš že kar nekaj let, ker se po tvoje ne udeležujemo dovolj tvojih strokovnih predavanj ? Ali nas nisi ravno sama odganjala s svojim odbijajoèim nastopom in averzijo do zasebništva ? Sama si meni osebno izjavila, da na zasebništvo sploh ne misliš, saj potem res ne bi mogla delati vse to, kar delaš zdaj. No, me zasebnice moramo z vso odgovornostjo najprej poskrbeti, da je opravljeno delo, šele potem sledijo vse druge dejavnosti. Ti lahko svoje delo enostavno naložiš drugim in se greš svoje številne aktivnosti. Zato ti pa tako hudo ustreza zaposlitev v varnem zavetju javnega zdravstvenega zavoda.
Èas bi že bil, da del svojih aktivnosti opustiš, predvsem in najprej funkcijo predsednice strokovne sekcije, ki jo že dolgo ne opravljaš tako kot bi bilo potrebno. Pa bi ti to še nekako odpustili. Tega, da si poteptala naèela Kodeksa etike, na katera smo medicinske sestre tako ponosne, tega ti pa res ne moremo veè !
Nazaj na vrh
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po Združenje ZPMS forumu -> Odnos javno - zasebno v zdravstveni negi Èasovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski èas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by Patronaza © 2010 Združenje ZMPS