Kazalo po ZdruĹženje ZPMS forumu

Enakost obravnave patronaĹžnih sester in drugih zdr.delavcev

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po ZdruĹženje ZPMS forumu -> Bodoèe zasebnice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
stanka



Pridružen/-a: Ned Feb 2006 20:41
Prispevkov: 171
Kraj: LimbuĹĄ, Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2006 11:41    Naslov sporočila: Enakost obravnave patronaĹžnih sester in drugih zdr.delavcev Odgovori s citatom

Za bodoèe zasebnice je zelo koristen podatek o tem, ali so v njihovih obèinah bile podeljene koncesije drugim zdravstvenim delavcem - sploťnim zdravnikom, zobozdravnikom, fizioterapevtom, za nenujne reťevalne prevoze, ginekologom, pediatrom.
Èe so bile podeljene koncesije drugim zdravstvenim delavcem, obèina ne sme imeti razloga, da koncesije ne bi podelila tudi zasebni patronaŞni sestri z izpolnjenimi pogoji, saj bi v tem primeru ťlo za nedopustno diskriminacijo medicinskih sester. PatronaŞne sestre bi namreè bile v podrejenem poloŞaju v primerjavi z zdravniki in drugimi, ki imajo veèjo moè in vpliv v druŞbi, kar pa je protiustavno in diskriminatorno (vsi naj bi bili pred zakonom enaki).
Pri pridobivanju podatkov o koncesionarjih v vaťi obèini, pa tudi drugih informacij, vam je lahko v pomoè zakon o dostopu do informacij javnega znaèaja. Sama sem od svoje obèine na podlagi tega zakona zahtevala podatke o koncesionarjih in tako ugotovila, da so koncesijo v èasu mojega èakanja podelili desetinam zdravnikov, zobozdravnikov itd.,meni pa ne. Omenjeni zakon je zelo koristen tudi, èe Şelite kakťne podatke od zdravstvenih domov (ki so javni zavodi in dolŞni odgovarjati na vpraťanja) ali ZZZS. DolŞni so odgovoriti skoraj na vsako vpraťanje, saj se financirajo iz javnih sredstev. Vèasih so razliène oblike pritiska edina pot do cilja!

Zakon najdete na: http://www.ip-rs.si/index.php?id=27

Lp,
Stanka


Nazadnje urejal/a stanka Sre Maj 24, 2006 18:09; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MERC4



Pridružen/-a: Ned Mar 2006 7:38
Prispevkov: 73
Kraj: SLOVENSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2006 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stanka tudi jaz mislim da bo moja pot podobna tvoji, zato mi bo ta zakon v veliko korist. Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Slavica
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2006 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Draga Aleksandra in vse ostale kolegice, ki doĹživljate vzpone in padce na poti pridobivanja koncesij !
Èe bi bilo zdaj, sredi maja vse jasno in gladko ter bi vam zagotovili, da boste 100% dobile koncesije, sporazumno odpoved in ťe vse, kar paťe zraven, bi bilo z vsem skupaj nekaj zelo, zelo narobe. V tem èasu smo vsi v dvomu in strahu èakali, trkali na razna vrata, prosili, lobirali in tako kot ve zdaj, bili vsak dan drugaène volje in pojma nismo imeli, kaj se bo na koncu iz vsega izcimilo.
S tem vam hoèem samo povedati, da je glede na dano situacijo, vse to v mejah normale.
Že velikokrat smo ugotavljali, da pot v zasebniťtvo ni lahka in najbrŞ jo zato izberejo in zmorejo le najbolj pogumni in najbolj sposobni.
Nazaj na vrh
majda n



Pridružen/-a: Sre Apr 2006 20:48
Prispevkov: 342

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 23, 2006 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popolnoma se strinjam s Slavico. Že za samo odloèitev potrebujeť veliko poguma, mislim,da je to prvi in najteŞji korak ! Dobro se zavedamo,da ima vsaka bolj ali manj podobne teŞave Shocked in samo vztrajnim uspe Razz L.P
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po ZdruĹženje ZPMS forumu -> Bodoèe zasebnice Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by Patronaza © 2010 Združenje ZMPS